Czym jest karta Revolut

Rewolucja informatyczna dotknęła wszystkie sektory gospodarki. Obejmuje również usługi bankowe. Tzw. firma technologii finansowej FinTech. Jednym z liderów jest Brytyjska Partia Rewolucyjna. Z tego wpisu zrozumiesz, czym jest karta Revolut.

Czym jest karta Revolut

Co to jest karta rewolucji

Brytyjski Fin-Tech rozpoczął swoją działalność jako pozabankowa instytucja finansowa w 2015 roku. Udostępnia aplikację na telefon i kartę płatniczą. Wkrótce jednak Revolut uzyskał oficjalną licencję bankową, co uczyniło z niego dojrzały bank.

Ta sytuacja rozwiała strach wielu wątpiących i przyniosła firmie wielu nowych klientów. Dziś Revolut obsługuje miliony użytkowników na całym świecie. Szacuje się, że w Polsce jest już ponad milion osób.

Co to jest karta rewolucji

Główną zaletą karty wielowalutowej Revolut jest to, że można nią płacić w wielu walutach bez dodatkowych opłat. Ta aplikacja wymienia dla nas walutę po bardzo korzystnym kursie pożyczek międzybankowych. To podejście może różnić się od innych banków komercyjnych, które do tej pory zarobiły dużo pieniędzy na wymianie walut.

Dodatkowo konto Revolut posiada funkcjonalność standardowego konta bankowego. Możesz go używać do wykonywania lub odbierania przelewów. Podstawowa wersja aplikacji jest darmowa, jednak umożliwia tylko jeden darmowy przelew zewnętrzny miesięcznie.

Dla tych, którzy chcą otworzyć konto w zagranicznym banku, dobrym produktem może być konto Revolut. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie to również konto bankowe poza Wspólnotą.

Zachęcamy do komentowania i udostępniania wpisów.

Tagi: Brak tagów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *